Zestawy win

W winie można się łatwo zakochać. I jak w każdej miłości, chce się o niej opowiedzieć całemu światu. Zestaw win po 6 lub 12 butelek to najprostszy sposób na pokazanie wszystkim dookoła swojego gustu. Jeśli organizujesz większą imprezę i chcesz, żeby w kieliszkach pojawiły się naprawdę wyjątkowe trunki, powinieneś rozważyć zakup zestawu win. Będzie on także idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz sam sobie raz na jakiś czas zrobić prezent i zaopatrzyć barek na dłużej.

Wyświetlanie 1–6 z 44 wyników

Dlaczego tylko jedno wino zamiast sześciu?

Zestawy win to najczęściej jeden gatunek, rzadziej po dwa. Dlaczego tak? Dlatego, że znalezienie idealnego wina dla siebie jest nie lada wyczynem. Możemy przecież wiele razy opowiadać o niezwykłym smaku każdego z nich, ale to nie znaczy, że wszystkie przypadną ci do gustu. A kiedy już zasmakujesz w jednym gatunku, na pewno zechcesz lepiej zaopatrzyć swój barek. Nie ma w tym niczego dziwnego, sami tak robimy. I zestawy win świetnie się w tym przypadku sprawdzają. A jeśli organizujesz przyjęcie ogrodowe, grilla albo po prostu większą imprezę w gronie znajomych lub rodziny, to chcesz, żeby każdy miał okazję posmakować wina, które tobie się spodobało.

Nie ma na to lepszego sposobu niż ustawienie na stole kilku identycznych butelek: z tej samej winnicy, z tego samego szczepu, z tego samego roku i tej samej partii. Dzięki temu każdy otrzyma identyczny napój i wszyscy będą mogli pochwalić twój gust. Zupełnie przy okazji – zwykle decydując się na zakup 6 lub 12 win, zyskasz też atrakcyjniejszą cenę. Czego by bowiem o sztuce winiarstwa nie mówić, dla winnicy jest to sposób na zarobek i działają tu te same prawa rynku, co w każdej innej branży. Kupisz więcej, zapłacisz mniej. Ale to tylko winogronko na torcie.

Zestaw tak, ale nie byle jaki

Są wina, które powinny trafiać do zestawów i są takie, które mogłyby na tym utracić trochę swojej atrakcyjności. Nie tworzy się na przykład zestawów ze szczególnie prestiżowych win, ale też zwykle z win bardzo wytrawnych, które przeznaczone są dla najbardziej wprawnych podniebień. Po prostu w ich przypadku taki zestaw prawdopodobnie nie cieszyłby się popularnością. To jednak nie znaczy, że zestawy 6 lub 12 win budowane są tylko z butelek średniej jakości. Absolutnie nie! To wszystko wina bardzo smaczne, dobre gatunkowo. Po prostu zestaw buduje się ze smaków, które są nieco lżejsze w odbiorze, żeby faktycznie na przyjęciu każdy czerpał przyjemność z ich sączenia.

Wina do zestawów dobierane są w taki sposób, aby nawet osoby na co dzień gustujące w innych trunkach, mogły się cieszyć tą odmianą. Mogą to więc być wina wytrawne, ale raczej nieprzesadnie skomplikowane. Bardzo często do zestawów włącza się wina słodkie lub półsłodkie, które cieszą się większą popularnością. Zasada jednak jest cały czas ta sama: do zestawu mogą trafić tylko wina z dobrej winnicy, całkowicie udane i najwyższej jakości. To dla winiarni przecież także sposób pochwalenia się umiejętnościami, tylko że od razu w nieco większej skali.

Co u nas w sklepie?

W naszym sklepie możesz kupić jeden z wybranych zestawów 6 lub 12 win. Dobraliśmy je tak, żeby dawały mnóstwo radości, a przy tym były wciąż relatywnie tanie. W ten sposób kupisz sobie pyszne wino w dobrej cenie i będziesz mógł cieszyć się nim w doborowym towarzystwie.

Strona główna
Konto
Koszyk
Szukaj